Hledám investora na vědecký inovativní projekt s velkou přidanou hodnotou

Hledáte investora, financování pro podnikatelský nápad nebo už rozjetý byznys? Právě pro Vás je tato kategorie!
Filip
Příspěvky: 1
Registrován: 02 říj 2019 15:38

Nový příspěvek 02 říj 2019 17:18

Dobrý den,

Sestavil jsem vědecký projekt na citlivou indikaci změny struktury a na]nezkreslené měření bezdotykových teplot - pyrometr (je eliminován vliv poměrné emisivity) do 100 stupňů Celsia, respektive do 300 stupňů Celsia.Takový pyrometr se v ČR nenabízí. Běžně k dostání jsou pyrometry se zkresleným měřením bezdotykových teplot, protože není eliminován vliv poměrné emisivity - jsou naměřeny bezdotykové teploty nižší než ve skutečnosti. Dosud je poměrná emisivita velmi roztroušeně publikována v různých tabulkách pro různé materiály bez uvedení podmínek jejich zjišťování. Bude tedy možnost vedle skutečných bezdotykových teplot rovnou měření poměrné emisivity ve skutečných podmínkách v nejrůznějších provozech.
Byl vypracován fyzikálně matematický model, který potvrzuje, že poměrná emisivita signalizuje citlivě změny struktury než se tato změna projeví viditelně navenek. Rozdíl výsledků modelu a skutečných naměřených hodnot je v průměru 5 %. Což má význam v různých oborech jako: ve vinohradnictví, zemědělství, lesnictví - úplně počáteční signalizace chorob, škůdců a poruchy hnojení než jsou viditelné navenek, dále v lékařství než se prokazatelně projeví běžnou diagnostikou, v průmyslu - zlepšení kvality výroby, životnosti strojů při práci a ve zjišťování průběhů změn pevností konstrukčních materiálů. Dále v elektrotechnice včasné zachycení poruch strojů a elektrických vedení.
Ve všech těchto případech je možná diagnostika pomocí skutečných bezdotykových teplot a poměrné emisivity i pohybujících se předmětů a zařízení strojů a také elektrických strojů a vedení pod elektrickým napětím.
V průzkumu terénu, v archeologii, v geologii se snáze dají najít anomálie v terénu. Což napomáhá využití těchto poznatků v praxi.
Projekt je rozdělen do 2 částí: výroba prototypu pyrometru a pak aplikace pyrometru. Celkové náklady budou do 2 mil. Kč. Z toho výroba prototypu 0,75 mil. Kč - bez prototypu není možné projekt uskutečnit.
Pro úspěch projektu byly pozorovány dílčí indicie, které výše uvedené závěry potvrzují.
Veškeré náležitosti, kontakty k uskutečnění projektu jsou nachystány, je možná okamžitě zahájení výroby prototypu a jeho aplikace v praxi.
Byla zajištěna spolupráce s vysokými školami. Jen je třeba finanční zajištění projektu - proto hledáme investora, je vhodné případné i kolektivní investování. Počítá se nejprve získávání navracení nákladů pomocí služby u zájemců o využití pyrometru ve své praxi ) Zájemců je celá řada z různých oborů). Pak bude připravená hromadná výroba pyrometru s návody k použití.
Výhody pro investora (investory): společné patentování a publikování. Podíly na finančních profitech.
Děkuji za pozornost

Ing. Petr Filip, mail: petro.filipi@seznam.cz, mobil: 00420 739 826 518


Odpovědět