Restaurační firma Regal Group má finanční problémy. Investorům nesplatila dluhopisy

Investiční crowdfunding pro každého - propojování rostoucích firem s investory.
Uživatelský avatar
Voita
Administrátor fóra
Příspěvky: 28
Registrován: 08 led 2019 10:21
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek 05 črc 2020 03:07

Provozovatel restaurací Regal Burger zaskočil investory. Ti stále marně čekají na splacení dluhopisů. Peníze měli dostat na začátku roku. Společnost Regal Group před třemi lety vydala cenné papíry v objemu 6,5 milionu korun s úrokovou sazbou šest procent. Výnos z nich měl jít na další rozvoj firmy, a to jak v Česku, tak na Slovensku. Firma však nedodržela obchodní plán, na který investory nalákala. "Nelíbí se mi, jak s investory jednají. Je to jak návrat do 90. let," řekl HN jeden z investorů platformy Fundlift, který nechtěl být jmenován.

Regal Group, která se ocitla ve ztrátě, se nyní snaží rozprodávat majetek své české dceřiné společnosti Regal Burger s.r.o. Právě prostřednictvím této firmy Regal Group v Česku provozuje restaurace. Většinový vlastník firem ze skupiny Regal Jozef Bardík HN řekl, že uspokojení investorů záleží na tom, za kolik se podaří tento majetek prodat.
6,5 milionů korun - tolik činil objem emise dluhopisů firmy Regal Group. Vydala je v roce 2017 přes platformu Fundlift. Investované částky se pohybovaly od pěti tisíc po 500 tisíc korun na jednoho investora.
V posledních týdnech tak podávají vlastníci dluhopisů stížnosti k České národní bance, a to nejen na emitenta obligací, ale i na obchodníka s cennými papíry Roklen, který provozuje platformu Fundlift. Přes ní Regal dluhopisy nabízel.

Datum splatnosti obligací bylo 5. února, přičemž Regal Group měla čas do konce března, aby klientům Fundliftu poslala na účty poslední úrok a vrátila investované částky. To se však nestalo a teprve až na začátku dubna firma držitelům cenných papírů oficiálně oznámila, že kvůli finančním problémům nemá na splacení dostatek peněz. Přitom o potížích majitelé i vedení Regalu věděli již od loňského podzimu. Stejně tak situaci znali i lidé z platformy Fundlift.

:arrow: Recenzi a zkušenosti investorů s platformou Fundlift najdete zde!

Investorům vadí, že nedostali informace o problémech dříve. Ještě více rozezleni jsou však z mystifikací ohledně aktiv firmy. V roce 2017 Fundlift firmu Regal Group prezentoval jako "mateřskou společnost vlastnící 100procentní podíl v Regal Burger Slovensko a Regal Burger Česká republika".

Zdroj a pokračování článku zde: https://archiv.ihned.cz/c1-66786740-res ... -dluhopisy


Odpovědět